top of page

Naše nabídka

nabidka
50_obálka_thumb.jpg
Bruce Goldsmith a přátelé: PADESÁT ZPŮSOBŮ, jak létat lépe

Kniha pro všechny, kteří chtějí naplno využít svůj potenciál. Popisuje techniky současného létání a uvádí spoustu tipů od Bruce Goldsmitha i mnoha dalších špičkových pilotů a leteckých instruktorů. Čerpá z více než dvaceti let zkušeností, vesměs uváděných v Ikaristickém sloupku Cross Country Magazine, doplněných a aktualizovaných současnými texty.

 

V knize se mimo jiné dočteš

 • jak rychle a efektivně stoupat

 • o psychologických postupech, které ti pomohou k maximálnímu výkonu

 • jak správně vybrat padák

 • tipy pro létání v horách i nad rovinami

 • jak létat bezpečně poblíž mraků, nebo terénu

 • jak létat dlouhé přelety

 • o optimálním využití letových podmínek

 • o vlastnostech termiky v různém počasí

 • jak se připravit na první závody

 • a o spoustě dalších témat…

 

Vedle Bruce Goldsmitha se příspěvky podíleli Ian Blackmore, Josh Cohn, John Coutts, Bob Drury, Jonny Durand, Ed Ewing, Kelly Farina, Will Gadd, Ant Green, Steve Ham, Heike Hamann, Greg Hamerton, Alex Hofer, Marcus King, Patrick Laverty, Antoine Laurens, Horacio Llorens, Dustin Martin, Hugh Miller, Russell Ogden, Honza Rejmánek, Adrian Thomas, Jay Rebbeck, Raul Rodriguez, Jocky Sanderson, Pal Takats, Karel Vejchodský, Godfrey Wenness a Rob Whittall.

 

 

Co o knize řekli…

Jocky Sanderson, instruktor paraglidingu: „Kniha je nabitá podrobnými radami pilotů, kteří se v létání opravdu vyznají.“

 

Chrigel Maurer, mnohonásobný vítěz Red Bull X-Alps a Světového poháru: „Úspěšní piloti často vypadají, jako by měli štěstí – ve skutečnosti to ale tak není. Abys létal opravdu dobře, musíš být stoprocentně připravený. Tahle kniha je nepostradatelná pro každého, kdo chce naplno využít svůj potenciál.“

 

Skywings magazine: „Kniha, která skoro nahradí osobního trenéra, nebo učitele.“

 

Flybubble Paragliding: „Vynikající kniha, dobře se čte, informace jsou relevantní. Zabývá se řadou chytře vybraných námětů. I když ti nebudou témata neznámá, vyplatí se knihu přečíst a konsolidovat své znalosti. Příště se ve vzduchu budeš rozhodovat kvalifikovaněji.“

 

Jan Lais, čtenář: „Úžasná knížka. Přečteš ji jednou, podruhé a pak začneš číst oblohu novým způsobem! Nejlepší kniha o volném létání, která se mi dostala do ruky.“

 

Cena: Kč 690.-

 

Ukázky:

Burkhard Martens: Termika

Jedinečná kniha o termickém létání z praktického pohledu pilota. Začátečník ve vzduchu neřeší teoretické výpočty nebo poučky. Zajímá ho, kde najde stoupák a jak se v něm bezpečně a co nejefektivněji dostane nahoru. To jsou přesně témata, kterými se kniha zabývá. Zkušenější letci tu najdou třeba tipy pro létání v závětrných oblastech, nebo popis různých strategií a rady od nejlepších světových soutěžních pilotů. Krátké a srozumitelné texty doprovází stovky fotografií, pořízených během mnohaleté praxe autora a dalších špičkových letců.

Pro mnoho letců po celém světě se Termika od Burkharda Martense, přeložená do angličtiny, španělštiny, francouzštiny, italštiny, ruštiny, čínštiny, nebo japonštiny stala první „povinnou“ literaturou po absolvování pilotního kurzu, stejně jako zdrojem námětů pro letecké instruktory, nebo užitečných tipů pro závodníky. Česky vychází překlad již čtvrtého, doplněného německého originálu.

Cena: Kč 730.-

 

Ukázky:

Termika DVD
Burkhard Martens, Achim Joos & Charlie Jöst: Termika

Film doplňuje a naživo popisuje témata stejnojmenné knihy. V první řadě jde o praxi, teorie je zmiňována jen okrajově. Poletíme se čtyřmi světoznámými piloty: držitelem světového rekordu Burkhardem Martensem a celkovým vítězem světového poháru Achimem Joosem na padáku, trojnásobným mistrem světa na rogalu Alexem Plonerem a Timem Grabowskim, svého času nejlepším juniorem Německa na pevném křídle. Achim předvádí techniku středění, Burki ukazuje, jak bezpečně přistát na kopci, nebo jak najít a využít termiku při svahování. Tipy pro létání v rovinách, využití údolních větrů nebo konvergencí a řada dalších témat, jsou užitečné pro všechny druhy volného létání. Pokud existují nějaké odlišnosti pro piloty závěsných kluzáků, Alex a Tim na ně upozorní a postupy předvedou.
Inspirující a motivující záběry ze vzduchu pro začátečníky, pokročilejší i profesionály.

Film v původním znění s českými titulky je k dispozici ve standardním rozlišení na DVD, nebo ve vysokém rozlišení HD na disku Blu-ray, i na rychlé kartě micro-SD 8 GB včetně adaptéru na standardní velikost SD pro mobilní telefony, tablety, notebooky nebo PC.

Cena: DVD Kč 590.-, disk Blu-ray Kč 620.-, karta micro-SD Kč 760.-

Trailer:

Burkhard Martens: Přelety
(vyprodáno, chystáme další, doplněné vydání)

Málo teorie a hodně praktických zkušeností pro piloty, chystající se na svůj první přelet, i pro letce, plánující rekordy. Rozsáhlá samostatná kapitola o zvláštnostech létání nad rovinami. Tipy od nejzkušenějších a nejúspěšnějších světových paraglidistů. Podrobný průvodce alpskými letovými terény s popisem startovišť, tras, možností přistání, míst výskytu termiky a konvergencí, potenciálních nebezpečí jako údolních větrů a množstvím dalších užitečných informací, nebo internetových odkazů. Přibližně pětisetstránková publikace, obsahující stovky fotografií, mapek, plánků a diagramů s přiloženým CD s letovými záznamy a popisem alpských vzdušných prostorů. Podle slov mnoha špičkových pilotů zatím nejlepší kniha, která v oboru vyšla.

Cena: Kč 970.-

 

Ukázky:

Disky a Karta Prelety.png
Burkhard Martens & Charlie Jöst: Přelety

Ve filmu pozve diváky do vzduchu na překrásné přelety sedm špičkových letců - paraglidistů i rogalistů. Piloti, vybaveni kamerami, naživo ukazují a komentují, co se ve vzduchu děje a vysvětlují, co a proč právě dělají a jak na danou situaci reagují. Projekt vznikal v průběhu dvou let v několika různých alpských oblastech i v rovinách severního Německa. Ukázkové přelety přinesou inspiraci a ponaučení jak začátečníkům, tak pokročilým sběračům kilometrů. Na zemi si vysvětlíme přípravu přeletu, ukážeme, jak a ze kterých meteorologických předpovědí piloti čerpají, předvedeme postupy při plánování trasy, nebo ukážeme možnosti uložení letového záznamu.
Přes 4,5 hodiny dlouhý film staví na základech stejnojmenné knihy, kterou dále doplňuje a rozvíjí. Nádhernými záběry přispěl létající filmař Charlie Jöst. Nechte si poradit od zkušených pilotů!

Film v původním znění s českými titulky.

Film je k dispozici ve standardním rozlišení na dvou DVD, nebo ve vysokém rozlišení HD na disku Blu-ray.

Cena: 2x DVD Kč 740.-, disk Blu-ray Kč 770.-, karta micro-SD Kč 910.-

Trailer:

Objednávky

 • Pošlete nám objednávku e-mailem na flybooks(at)email.cz, Uveďte, kterou knihu nebo film chcete poslat, počet kusů, přesnou adresu, případně další požadavky.

 • Objednávku vám e-mailem potvrdíme a pošleme údaje pro platbu.

 • Zboží odešleme po připsání platby na účet, dodání do České republiky obvykle trvá jeden až dva pracovní dny.

 • Vzhledem k poštovním poplatkům zboží neposíláme na dobírku.

 • Pokud například chcete někomu věnovat knihu k narozeninám, e-mailem nám zašlete přání, my ho vytiskneme a ke knize přiložíme. Zaplatíte nám převodem na účet a my knihu zašleme na vámi zadanou adresu. Jsme flexibilní a vaše objednávky řešíme individuálně.

 • Knihy a filmy zasíláme běžně i na Slovensko, v případě objednávky do jiné země vyřídíme vaše požadavky na doručení individuálně.

 • Knihy a filmy je možné po dohodě vyzvednout osobně ve Vrchlabí, v případě letového počasí také na přistání pod Černou horou.

objednavka

Co na to piloti

Ahoj Burki,

chtěl bych ti blahopřát k Tvojí knize. K lítosti mojí ženy je geniální.
 Přes svátky nebylo počasí nejlepší, tak jsem namísto létání četl – pár knížek o nejhezčím sportu na světě jsem už přečetl, ale žádná není tak praktická a názorná jako ta Tvoje!
 Moje letecké schopnosti nejsou zatím tak daleko, abych všechny Tvé rady uměl převést do praxe, ale díky knize o nich alespoň přemýšlím. Je jen otázkou času a tréninku, kdy se budu schopen vydat na první přelet. DÍKY!


Jsem si jistý, že ses knihou u mě stejně jako u mnoha dalších trefil do černého. Přeji knize mnoho úspěchů, které si zaslouží!

Zdraví Klaus

 

Vážený pane Martens,

právě nám kniha došla, jsem jí nadšený – představíme ji v červencovém vydání plachtařského magazínu.

S přátelským pozdravem, Dietmar S.

 

Ahoj Burki,
gratulace, knížka přišla. Je suuuuuuper. Je vidět, že Ty jsi sám jako začátečník dával přednost literatuře s názornými obrázky. To jsi v knize zvládnul úžasně!

Zdraví Andreas

 

Ahoj,
dneska jsem dostal Tvoji knihu a zrovna se do ní začetl. Je fantastická, za to srdečný dík. Určitě stála obrovskou spoustu práce. Chci Ti za to poděkovat.

Frank H.


Ahoj Burki,
včera jsem dostal dlouho vyhlíženou knížku. Dneska jsem začal číst a musím říci, je fakt užitečná. Je napsaná velmi poučně a díky spoustě fotografií si člověk udělá představu o tom, co čte. Co je ti platné, když si čteš nějakou knížku s obtížným textem bez vysvětlujících obrázků?
Chvála z mojí strany, zdraví Harald


Ještě jednou ahoj,
knížka je super, velká poklona! Rád bych dal ještě jeden exemplář svojí partnerce, mohl bys mi ji poslat?
Předem dík, prosím o krátkou odpověď a mnoho pozdravů, Alex

Ahoj Burkharde,
dneska kniha přišla – hned je vidět, že jsi odvedl dobrou práci. Pár věci jsem už z Tvého kurzu znal, ale v knize je spousta důležitých tipů, které bych jinak pracně vyhledával na různých fórech atd.
Předmluva o Felixe se mi moc líbila, ten chlapík píše stejně dobře, jak létá. Pozdravuj ho, až ho uvidíš.
Díky za knihu a mnoho pozdravů, Werner


Ahoj Burki,
dobrá zpráva, kniha došla! Špatná zpráva je, že teď jsem na druhé koleji, protože mi ji sebral manžel. Byl to skvělý dárek k narozeninám!
Milé pozdravy, Hanne

Ciao Burki,
všechny knížky jsou tady! Krátce řečeno, nadšení! Dlouze řečeno, pořád čtu … ale fakt dobrý!
See you in the sky, Thomas K.


Ciao Burkhard,
knížka je úžasná! Srdečný dík za úsilí, se kterým jsi knihu napsal. Je radost ji číst, díky spoustě obrázků a schémat věcem porozumíš snáz, než teoretickým knihám z dřívějších časů.
Happy landings! René

Ahoj!
Především díky za rychlé poslání! Jsem knihou unešený a budu ji dál doporučovat.
Hajo


Ahoj Burkharde,
minulý týden jsem byl v kempu v Greifenburgu, kde mi jeden Rakušan Tvoji knihu doporučil. Létám teprve jeden rok a v termice si ještě nejsem tak jistý, ještě jsem se to nenaučil.
Čtení Tvé knihy je super, protože je napsaná jazykem, kterému každý rozumí – i když nestudoval.
Mnoho pozdravů a jen tak dál, Michael S.

Ahoj Burki,
knížku jsem objednal, přečetl a stále se k ní vracím. Je velice podařená a snadno se čte. Krátké texty, které obsahují vše podstatné, kombinované s mnoha snadno pochopitelnými obrázky jsou čtenářským požitkem (vážně myšleno, jinak jsem spíš čtenářský morous!).
Na svém webu knížku doporučuji, rozhodně stojí za to! Potěší mě, když se podíváš na www.scubafun.ch, tipy na knížky najdeš v odkazu na 'Fliegen/Tauchen/Partners'.
Přeji knize mnoho úspěchů, otevřela mi jak na zemi, tak ve vzduchu, nové obzory – ve vzduchu se pokaždé snažím najít další zdroj termiky :-)
Srdečný pozdrav a mnoho díků, že předáváš svoje zkušenosti.

Raphael

conato
vop

Všeobecné obchodní podmínky

 • Objednávka zaslaná kupujícím elektronickou nebo písemnou formou je platným návrhem na uzavření kupní smlouvy, obsahuje-li všechny náležitosti (jméno a příjmení, doručovací adresu, e-mailovou adresu, telefon, druh a množství objednávaného zboží). Kupní smlouva je uzavřena okamžikem, kdy prodávající kupujícímu e-mailem, telefonicky nebo písemnou formou potvrdí přijetí objednávky.

 • Odesláním objednávky kupující stvrzuje, že se seznámil s těmito obecnými obchodními podmínkami a že s nimi souhlasí. Tyto obecné obchodní podmínky tvoří nedílnou součást uzavřené kupní smlouvy.

 • Prodávající si vyhrazuje právo odmítnout vyřízení objednávky, pokud je zadaná doručovací adresa zjevně pochybná. O tomto odmítnutí zašle informaci na e-mailovou adresu, kterou zákazník uvedl v objednávce. V případě pochybností má prodejce právo telefonického ověření objednávky.

 • V případě objednávky s platbou na fakturu (pouze pro právnické osoby nebo podnikatele) si prodávající vyhrazuje právo vyřízení objednávky odložit do doby, než kupující uhradí svoji předcházející objednávku.

 • Prodávající bude používat osobní údaje, které mu poskytl kupující, pouze k účelům vyřízení objednávky a neposkytne je další osobě, pokud to bezprostředně nesouvisí s vyřízením objednávky.

 • Pokud kupující nesplní svůj závazek odebrat a zaplatit závazně objednané zboží, prodávající má právo přijetí další objednávky tohoto kupujícího odmítnout.

 • Kupující má povinnost v objednávce uvádět pouze pravdivé a správné údaje.

 • Kupující se zavazuje odebrat objednané a zaslané zboží a zaplatit celkovou cenu za objednané zboží včetně všech případných poplatků za poštovné, balné a dobírku.

 • V případě reklamace vad, způsobených prodávajícím, kupující zašle běžným způsobem (nikoli dobírkou) vadné zboží spolu s dokladem o zaplacení na adresu prodávajícího na své náklady. Kupujícímu tím vzniká nárok na výměnu nebo opravu zboží. V případě, kdy prodávající nemůže zboží opravit nebo již nemá stejné zboží na výměnu k dispozici, vzniká kupujícímu nárok na vrácení částky za toto zboží zaplacené, prodávající však nevrací částku zaplacenou za balné, poštovné nebo doběrečné. Vyměněné zboží zašle prodávající zpět na vlastní náklady.

 

Datové nosiče

U datových nosičů (CD, DVD, paměťové karty apod.) je možné reklamovat fyzicky poškozený nosič, došlo-li k jeho poškození prokazatelně při výrobě nebo před jeho doručením.

 • Pokud přepravce dodá zboží v poškozeném obalu, je třeba tuto skutečnost reklamovat ihned u přepravce, popřípadě zásilku odmítnout převzít - po dohodě vám zboží zašleme znovu.

 • Reklamovat nelze datové nosiče fyzicky poškozené nebo zašpiněné, stejně tak nelze reklamovat jejich obsah z důvodu nevhodnosti pro vaše použití.

 • Před koupí si ověřte, zda váš počítač či přehrávač splňuje softwarové a hardwarové podmínky pro přehrání zakoupeného nosiče.

 

Standardní podmínky pro přehrání datových nosičů
 • Počítač či přehrávač s jednotkou DVD DL (Double Layer) nebo Bluray.

 • Instalovaný software pro přehrávání videa (Windows Media Player, Media Player Classic).

 • Dostatečná konfigurace počítače podle specifikací softwarového přehrávače a aktualizované kodeky pro přehrávání audiovizuálních souborů.

 

V případě nejasností nebo pochybností nás laskavě kontaktujte prostřednictvím e-mailu Flybooks .

kontakt
bottom of page